Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sam zrobilem pług
Witam . Zrobiłem sam pług Big Grin

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Z czego? Mata i zywica? Posiadasz może szablon, wymiary? Czy na oko,metodą prob i błędów doszedles do tego?
Odpowiedz
wrzuc wiecej fotek tak jak dales na fb Wink
Odpowiedz
Bardzo ładny pług i satysfakcja z samodzielnego wykonania zapewne bezcenna.
Adiwro - swego czasu zajmowałem się modelarstwem chyba równie zacięcie co od jakiegoś czasu motocyklami. W sumie toto samo tylko skala 1:1. Wykonując takie elementy z laminatu używałem twardego styropianu jako kopyta. Kupujesz paczkę styropianu jak najtwardszego (odmiana parking najlepsza) i jak najgrubsze płyty (20-25cm). Z takiej płyty za pomocą piłki do drewna noża itp. wycinasz kształt, szlifujesz papierem ściernym tak żeby uzyskać pożądany finalnie element. Na uzyskane kopyto smarujemy żywicą i na to mata szklana którą pędzlem dalej nasączamy żywicą. I ta dajemy ze 3 warstwy,w zależności od grubości maty przy czym wyciskamy wszelkie pęcherze tak żeby całość stanowiło jednolitą strukturę.
Tak zostawiamy do utwardzenia, styropian usuwamy benzyna (waha rozpuszcza styropian) i tak mamy właściwy element, ale to początek roboty tak na prawdę Smile Teraz całość malujemy szpachlą natryskową i szpachlujemy wszelkie nierówności szpachlówką i jedziemy z papierem wodnym na sucho i szlifierką oscylacyjną jak mamy do prac "zgrubsza", koniecznie zakładamy maskę bo pył z maty szklanej jest szkodliwy dla płuc.
Na koniec podkład i malowanie. Można tak zrobić dosłownie wszystko, ale trzeba mieć świadomość, że to w ch.. roboty.
BMW R850R
Odpowiedz
ale z maty szklanej jest mało wytrzymała, ja czekam az u mnie w robocie kupią nowy mig/tig (pewnie przed wakacjami) i wtedy wymodzę coś z metalu Smile
o takie cos
[Obrazek: 260g5g6.jpg]
Odpowiedz
Wygląd super :o , Africa widzę na trailmaxach chyba Big Grin
Varadero 125 -> Yamaha TDM 850 4TX -> Yamaha XTZ750ST-> Yamaha XTZ850 4TX
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości