Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halogeny - tradycyjne czy led
Jednym z planowanych ulepszen wyprawowych jest dolozenie halogenow jak wielu z Was juz zrobiło.
Szukam dobrego zestawu ale nie chce wydac na niego kosmicznej ceny, tak 250pln max.
I tu pytanie - lepiej ledy czy tradycyjne soczewki z h3/h7 ?
Zestawów jest masa np LEDY albo SOCZEWKOWE
Odpowiedz
ledy mala o wiele mniejszy pobur mocy a w wiaderku jak wiemy nie ma wielkiego zapasu mocy z elektrowni
Odpowiedz
wiem, ale jak z jakością światła - jestem troche sceptycznie nastawiony do ledów (zaliczyłem wpadki zarówno w samochodzie jak i z lampa w akwarium)
Odpowiedz
Fakt kilka lat temu led to porazka ale teraz to juz inna bajka dobrej jakosci ledy sa naprawde bez awaryjne i wydajne led smd o mocy 5w daje tyle samo swiatla co 40w halogen
Odpowiedz
Ja tam oświetlam baniak 300 litrów tylko ledami i rośliny tak zapitalają, że robię co tydzień sianokosy Smile . To fakt - teraz jakość ledów jest dużo lepsza.
Natomiast do moto, to zależy do czego chcesz używać. Jak do latania po lesie, to ledy, można założyć takie, że szyszki będą palić na drzewach Wink . Na ulicę, żeby jeździć legalnie, to nie wiem czy są takie ledy, żeby nie oślepiały. A wyłączanie/włączanie przy pojazdach jadących z naprzeciwka jest mało wygodne, zwłaszcza, że akurat może się trafić dziura. Na tą chwilę to wydaje mi się, że tylko soczewki - wystarczająco mocne, mają ładne odcięcie (ale chyba nie każde), można włożyć ksenon.
Ktoś tu założył h4 do głównego reflektora, pisze, że lampa wytrzymuje. Może tędy droga.
Odpowiedz
no dobra , za waszymi namowami kupilem ledowe

Odpowiedz
Ja kupiłbym ledowe (napisz póżniej jak działają)
Romet ZK50 2010
Honda Varadero 125 XL 2007
Honda NC 700X 2012
Kawasaki Versys 650 2016
Yamaha MT09 Tracer 2017
Odpowiedz
Ja założyłem zwykłe samochodowe halogeny i pobór prądu troszkę był spory bo 2x55W. Postanowiłem założyć do nich żarówkę ledową H3 i była straszna lipa. Ostatecznie założyłem ledowe szerokokątne i teraz jest dopiero to na co liczyłem.
Dokładnie taki model mam u siebie jak na tej aukcji:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://allegro.pl/lampa-dodatkowa-mini-halogen-57mm-10w-cree-led-4x4-i5256300832.html">http://allegro.pl/lampa-dodatkowa-mini- ... 00832.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
Darth80 napisał(a):no dobra , za waszymi namowami kupilem ledowe

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Witam,
Jak się sprawują zakupione "halogeny" LED?. Pytam, bo przymierzałem się też do ich zakupu, ale nie wiem czy warto.
Odpowiedz
daja rade, swieca mocno ale wiazka jest skupiona a nie rozproszona, minusem jest to ze nie masz mozliwosci zmiany trybu swiecenia bez przelaczenia poprzednich (jest 100% mocy - 50% - stroboskop), kazde wlaczenie i wylaczenie wlacza nastepna opcje - niby mozna cos tam przelutowac zeby tylko dlugie byly za kazdym razem ale to nie na moje zdolnosci Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości