Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeciwskret
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=d3-pe4s_4To[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Hv5X37wJX8k[/youtube]
Odpowiedz
Muszę przyznać, że w mojej krótkiej karierze jazdy na Varadero dostrzegam pozytywne aspekty tego rozwiązania Smile Testowałem na znanych mi odcinkach drogi i zakrętach.
Odpowiedz
To nie jest rozwiązanie - to jest na niektórych motocyklach konieczność żeby przejechać zakręt. Ta konieczność wynika głównie z kąta główki ramy. Na czoperze, cruizerze bez przeciwskrętu na zakręcie po prostu pojedziesz prosto przed siebie Smile
Na małym Varadero trzeba troszkę stosować perzeciwskręt. Natomiast duże Varadero w tym względzie jest neutralne - kieruje się tak jakby miało wspomaganie Smile
Pozdrawiam,
Marcin
DL650A Ruda Suzia
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Odpowiedz
Ja przeciwskręt to poznałem już na rowerze. Oczywiście nie byłem nawet za bardzo tego świadom, że go używam. Na motorze sytuacje jednak drastycznie się zmienia i bardziej to czuć. Warto przetestować jak to "działa" i co dzieje się z motocyklem, aby być świadom tego zdarzenia... Ponoć nie ma nic gorszego niż stosowanie przeciwskrętu nie będąc tego świadomym. ;)
Czasami gdy zamykam oczy w deszczu, to nic nie widzę...
Odpowiedz
ja uzywam przeciwskretu do polozenia moto , w lekkich zakretach nie stosuje - w sumie juz powoli samo sie decyduje kiedy mam uzyc a nie Tongue
Odpowiedz
Pierwszy filmik bardzo dobrze wyjaśnia manewry które trzeba opanować na moto.
Nieraz uratuje wpadkę w pole.
Romet ZK50 2010
Honda Varadero 125 XL 2007
Honda NC 700X 2012
Kawasaki Versys 650 2016
Yamaha MT09 Tracer 2017
Odpowiedz
iiiitaaammm przecie to intuicyjnie sie robi samo....
BMW R850R
Odpowiedz
Po kilkunastu tygodniach w siodle pewnie tak , ale nie dla początkujących.
Romet ZK50 2010
Honda Varadero 125 XL 2007
Honda NC 700X 2012
Kawasaki Versys 650 2016
Yamaha MT09 Tracer 2017
Odpowiedz
Zainteresowanym  polecam ten film Biblia pokonywania zakretow objasniajacy przeciwskret i nie tylko. Naprawdę polecam nowym jak i nie tylko.
[Obrazek: 86-600x338.jpg]
Odpowiedz
(02-17-2019, 11:00 PM)tmaciejs napisał(a): Zainteresowanym  polecam ten film Biblia pokonywania zakretow objasniajacy przeciwskret i nie tylko. Naprawdę polecam nowym jak i nie tylko.

Naprawdę fajny materiał.
A tutaj książka o której jest mowa w tym filmie i jej pierwsza część:
Przyspieszenie I
Przyspieszenie II
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości