Portal Hondy Varadero 125

Pełna wersja: Nowe Forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak widzicie zmienilismy skrypt forum.

Przyczyn było wiele a najważniejszą był brak aktualizacji poprzedniego skryptu, co widzieliście po ilości botów.
Nowe forum stoi na silniku myBB, ma sporo nowych opcji - np shoutbox, system reputacji, system podziekowań za posty z radami i masae mase innych ktore stopniowo będziemy wdrażać.

Forum wstało z przekonwertowanej bazy danych - powinny działac loginy, hasła, udało sie uratować wiekszosc watków i zalacznikow. Na pewno bedziecie musieli sobie zaktualizowac avatary bo ten system inaczej je liczy (max 100x100).

Zapraszam do testowania i raportowania bledow, ktorych mam nadzieje bedzie jak najmniej.

Forum ma w koncu wsparcie dla tapatalka i jest responsywne wiec powinno byc latwiej korzystac z komorki.

Pozdrawiam!
Angel Big Grin Cool Wink Smile Tongue Blush Shy
1. Aktualny czas nie jest aktualny Smile
2. Strasznie to szerokie. Mam monitor 23'' i forum jest od brzegu do brzegu. Szyja boli Big Grin
3. Da się wyłączyć "Teraz nastąpi przeniesienie do wyników wyszukiwania"?
4. Da się poszerzyć ostatnią kolumnę "Ostatni post"? Data się nie mieści i wyjeżdża poza ramkę. Tytuł wątku tez się skraca.
5. Brakuje mi (albo nie znalazłem) "Pokaż nieprzeczytane posty", a za to wywalić u góry "Dzisiejsze posty" i "Lista znajomych".
6. Fora głOwne ->głÓwne Smile
Wygląda lepiej, ale jak koncert życzeń to koncert życzeń Wink

1. HTTPS, czyli certyfikat SSL, można to prosto ogarnąć za darmo z użyciem Let's Encrypt. Większość przeglądarek marudzi na strony bez https mniej (np ostrzeżenie podczas logowania) lub bardziej (odmawia wyświetlenia w ogóle), a już wiadomo że większość będzie szła w tę drugą stronę.
2. Mail - w tym momencie forum "udaje", że wysyła maile z Twojego maila prywatnego. Sporo klientów mailowych coś takiego automatycznie klasyfikuje jako spam/podejrzaną wiadomość. Nie wiem, jak forum jest hostowane (dedyk? host www? jeszcze inaczej?), ale najlepiej by było ustawić pocztę na tym samym serwerze, co forum i wysyłać maile np jako powiadomienia@varadero125.com.pl. Drugą opcją jest ustawienie prawidłowego SMTP na gmaila.
(04-26-2018, 08:59 PM)Fotom napisał(a): [ -> ]1. Aktualny czas nie jest aktualny Smile
czas jest poprawny, jeżeli dalej Ci sie wyświetla nieporawnie to zmień czas w ustawieniach swojego konta
http://varadero125.com.pl/forum/usercp.p...on=profile

(04-26-2018, 08:59 PM)Fotom napisał(a): [ -> ]2. Strasznie to szerokie. Mam monitor 23'' i forum jest od brzegu do brzegu. Szyja boli Big Grin
zmniejszone do 70%
(04-26-2018, 08:59 PM)Fotom napisał(a): [ -> ]3. Da się wyłączyć "Teraz nastąpi przeniesienie do wyników wyszukiwania"?
chyba nie

(04-26-2018, 08:59 PM)Fotom napisał(a): [ -> ]4. Da się poszerzyć ostatnią kolumnę "Ostatni post"? Data się nie mieści i wyjeżdża poza ramkę. Tytuł wątku tez się skraca.
pewnie tak, poszukam

(04-26-2018, 08:59 PM)Fotom napisał(a): [ -> ]5. Brakuje mi (albo nie znalazłem) "Pokaż nieprzeczytane posty", a za to wywalić u góry "Dzisiejsze posty" i "Lista znajomych".
od tego jest dzisiejsze posty , na samym dole forum masz "oznacz wszystkie jako przeczytane"

(04-26-2018, 08:59 PM)Fotom napisał(a): [ -> ]6. Fora głOwne ->głÓwne Smile
fixed

(04-27-2018, 02:37 PM)akkenoth napisał(a): [ -> ]Wygląda lepiej, ale jak koncert życzeń to koncert życzeń Wink

1. HTTPS, czyli certyfikat SSL, można to prosto ogarnąć za darmo z użyciem Let's Encrypt. Większość przeglądarek marudzi na strony bez https mniej (np ostrzeżenie podczas logowania) lub bardziej (odmawia wyświetlenia w ogóle), a już wiadomo że większość będzie szła w tę drugą stronę.
SSL jest wykupiony czekam na aktywacje

(04-27-2018, 02:37 PM)akkenoth napisał(a): [ -> ]2. Mail - w tym momencie forum "udaje", że wysyła maile z Twojego maila prywatnego. Sporo klientów mailowych coś takiego automatycznie klasyfikuje jako spam/podejrzaną wiadomość. Nie wiem, jak forum jest hostowane (dedyk? host www? jeszcze inaczej?), ale najlepiej by było ustawić pocztę na tym samym serwerze, co forum i wysyłać maile np jako powiadomienia@varadero125.com.pl. Drugą opcją jest ustawienie prawidłowego SMTP na gmaila.
bedzie smtp podpiete pod nowy email
(04-27-2018, 03:01 PM)Darth80 napisał(a): [ -> ]
(04-26-2018, 08:59 PM)Fotom napisał(a): [ -> ]5. Brakuje mi (albo nie znalazłem) "Pokaż nieprzeczytane posty", a za to wywalić u góry "Dzisiejsze posty" i "Lista znajomych".
od tego jest dzisiejsze posty , na samym dole forum masz "oznacz wszystkie jako przeczytane"

Na "Dzisiejsze posty" pokazuje też wczorajsze, nawet po oznaczeniu wszystkich jako przeczytane.
Pan mowi - Pan ma - zainstalowalem plugin do tego, testuj Tongue
[Obrazek: 59349318.jpg]
Teraz u mnie wysypało prawie wszystkie nieprzeczytane.
wolałem stara wersje
Dlaczego zmieniliśmy masz wyjasnione w pierwszym poscie
Stron: 1 2