Portal Hondy Varadero 125

Pełna wersja: Jeans - SHIMA TARMAC DARK BLUE...slim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dwa tygodnie temu trafiła w moje ręce kolejna przesyłka z...ciuchami. Tym razem dostałem spodnie jak w temacie i letnie rękawice Shima Caliber...białe(blee) w rozmiarze "L".
O rękawicach słów kilka może kiedyś napisze, ale w sumie co tu o rękawicach pisać jak wszystko można znaleźć w necie?

Tymczasem o spodniach....po kilku dniach użytkowania.
Spodnie na stronie producenta wyglądają tak:
[attachment=1008]
czyli zupełnie nie tak jak powinny wyglądać spodnie motocyklowe, tym bardziej, że zaprezentowano je nie tak, jak spodnie motocyklowe prezentowane być powinny. Ale mniejsza o to.
One wyglądają na wąskie i wąskie są bardzo....prawie wszędzie.
W rzeczywistości wyglądają tak:
[attachment=1007]
Ot jeans jak każdy inny, ładny, niebieski.....niespecjalnie gruby i absolutnie wiotki....jak człowiek po zażyciu C35H60N2O42+...czyli Pavulon (nie licząc nie licznych miejsc gdzie jednak sztywno jest). Same w sobie spodnie nie budzą zaufania....dopóki nie włoży się ręki do środka. Bo cały "sens" tych spodni jest włożony do środka...i można się go łatwo pozbyć, a wtedy mamy spodnie motocyklowe "bez sensu" czyli zwykły dżins.
Ale o co chozzzziii?
Cała warstwa ochronna uszyta z Duralidu(jakaś kolejna odmiana splotu włókien aramidowych) + ochraniacze,stanowią osobne wypinane gacie...
[attachment=1006][attachment=1005]
Pomysł całkiem fajny, bo przecież gdyby ktoś chciał to cały ten mobilny zestaw bezpieczeństwa można wykorzystać też w innych spodniach...no może trzeba by pomyśleć o jego zamocowaniu, ale generalnie do zrobienia.
Zestaw bezpieczeństwa jest całkiem niczego sobie.
Same gacie uszyte są z włókien aramidowych...i ok. W te gacie wszyte są na biodrach kieszenie z suwakiem zawierające ochraniacze SAS-TEC miękkie kiedy trzeba i twarde kiedy mają chronić. Podobny zestaw dużych ochraniaczy SAS-TEC jest na kolanach z możliwością regulacji poprzez rzep.W sumie więc dostaje się całkiem sporo.
[attachment=1004][attachment=1003]
Co do samych jeansów to szwy zewnętrzne są podwójnie przeszywane i obszyte od wewnątrz materiałem odblaskowym(gdyby ktoś miał potrzebę podwinięcia nogawki to dodatkowo w nocy będzie mu noga błyszczała) ot taki gadżet. [attachment=1002]
Co do samego użytkowania, to po pierwszym włożeniu wszelkich członków do wewnątrz rozmiaru 34L(przedłużane 34) stwierdziłęm "ja pitole, ale ciasno!, ale dobrze!". To są zdecydowanie spodnie dla ludzi szczupłych i cienkich w udach i łydkach.
Jeśli chodzi o długość to w pozycji na motorze są na styk...i więcej się nie spodziewałem przy moich długich nogach.
W kroku mają wszyty klin więc całkiem wygodnie się w nich obejmuje kanapę.
Nie wiele było możliwości w nich pośmigać, ale oceniam je 4/5....

IMHO ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią jak jest wąsko i z dość solidnym zabezpieczeniem....,które można sobie przekładać do innych spodni...jak kto chce i lubi.
Całkiem fajna recenzja ale nie napisałeś za ile można je kupić.
Jak wygląda sprawa komfortu? Te ochraniacze wyglądają na kanciaste.
Na stronie shima.pl cena to 479,99PLN i podobnie w sklepach internetowych, ale można negocjować i do 440-450PLN można zejść.
Co do komfortu to tak jak pisałem to są slimy i trzeba się liczyć z tym, że są wąskie i ciasno opinają udo. W kroku mają wszyty klin i dzięki temu siedząc na motorze nie czuje się dyskomfortu.
Ochraniacze są miękkie i giętkie i elastyczne więc całkiem sprawnie można je spasować.