Portal Hondy Varadero 125
LS2 FF324 Metro Solid White - Wersja do druku

+- Portal Hondy Varadero 125 (https://forum.varadero125.pl)
+-- Dział: Sprzęt i ubrania (https://forum.varadero125.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Kaski (https://forum.varadero125.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: LS2 FF324 Metro Solid White (/showthread.php?tid=1012)LS2 FF324 Metro Solid White - ElViS - 09-02-2016

Hola,
Pozwolę sobie na opis wrażeń po trzech miesiącach użytkowania. Zależało mi na szczęce i dobrej wentylacji przy niestety mikrym budżecie. Półka budżetowa niska, ale z braku innych możliwości pokusiłem się o ten model:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ls2helmets.com/metro">http://ls2helmets.com/metro</a><!-- m -->

Co do warunków jakie do tej pory przerabiał:
- 90% jazda po mieście
- zdecydowanie wysokie temperatury (okres letni)
- kilka deszczowych przejazdów, z czego jeden pełny dzień jazdy w deszczu (prawie 6h)

Co do estetyki to kwestia gustu. Mi się podoba Smile Zależało mi na białym malowaniu, pamiętając wcześniejsze lata z czarnymi/ciemnymi kaskami. Powiem jedno - białe się sprawdza (a do tego perła Smile )

W kwestii komfortu nie mam żadnych zastrzeżeń. Rozmiar dobrany dokładnie pod moją nie małą łepetynę, zero ucisku na skroniach i zero przemieszczania się przy wykonywaniu gwałtownych ruchów. Do głowy przylega bardzo dobrze. Podbródek nie haczy, nosek również. Jak ktoś odczuwa chęć jeżdżenia w okularach, nie ma przeszkód. Nie uwierają nawet po dłuższej trasie.
Niestety - jest głośny. Ciągle. Choć akurat mi to nie przeszkadza wybitnie.
Z drugiej strony jest fantastycznie przewiewny. W nocy nawet zdarzyło mi się zamknąć górne otwory. Co wg mnie zasługuje na uznanie - na szczęce są dodatkowe 4 wloty powietrza, które można zatkać zaślepkami (w cenie). Wożę w kufrze, nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie ziąb.
Oczywiście blenda przeciwsłoneczna jest (nie podwiewa w oczy po jej opuszczeniu i przy podniesionej szczęce) i działa.
Dodatkowo w zestawie jest autorskie rozwiązanie a'la pinlock. A'la jest słowem kluczem. Jeszcze działa, ale pewnie na kolejny sezon trzeba już będzie kupić nowy (50-60pln)

Odnośnie jakości, tak nie jest to włókno szklane :roll: Jednak tutaj jest trochę nierówno. Tak jak skorupa nawet po kilku wypsnięciach nie nosi na sobie śladów lądowań, tak szybka a i owszem. Anti-scratch można między bajki włożyć. Na szczęście ceny nie zabijają 60-80pln za nową.

Podsumowując, w tym budżecie: 450-600pln, nie znalazłem nic ciekawszego i tak dobrze wyglądającego. Na chwilę obecną jestem zadowolony. Na koniec pros & cons:

Na +
- komfort
- wentylacja
- wygląd
- prosty mechanizm otwierania szczęki
- "pinlock" w pakiecie
- bardzo przeciwdeszczowy
- wbudowana blenda
- podbródek w pakiecie
- ceny dodatków
- cena Smile

Na -
- głośność
- łatwo rysująca się szybka
- słaby mechanizm opuszczania/podnoszenia blendy
- szybko zużywający się "pinlock"

Jeśli komuś się przyda, tylko mnie to ucieszy Smile


Re: LS2 FF324 Metro Solid White - maniek75 - 11-05-2016

Mam ten sam kask tylko w wersji czarnej. Spostrzeżenia podobne jak kolega. Uzytkuje go od dwóch miesięcy, przejechane w nim 1000 km. Według mnie jego największą wadą jest głośność i turbulencje powietrza jakie wytwarza już przy 80-90 km/h nawet przy założonym deflektorze na szybie turystycznej ale da się wytrzymać. Bez deflektora, przy 100km/h była masakra. Mimo to, kask jest wart swojej ceny, dobrze chroni łepetynkę od deszczu i wiatru, spore możliwości regulacji cyrkulacji powietrza.