Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kask + interkom | 2000zł
Witam !

Ze względu na przejście z varadero na yamahe FZ6 S2 postanowiłem zaopatrzyć się w lepszy kask .
Aktualny strój to :
RST ADVENTURE 2 + buty alpiny gore'tex.

Chciałbym już w tej cenie dokupić od razu dokupić interkom . Widziałem ,że niektóre modele są od razu przystosowane do tego .

Nie znam się na kaskach za bardzo także proszę nie krytykować mojej propozycji :

NOLAN N91 EVO 4 CLASIC LAVA GREY + N-COM B3 Koszt to nie całe 2 tyś.

Jeśli będzie mała różnica cenowa między dwoma modelami to mogę dołożyć + 300 zł

Maks budżet 2300 zł
Przewidywany : 2000 zł

Mam nadzieje , że coś w tym przedziale cenowym się znajdzie .

Pozdrawiam
Odpowiedz
ale, nie bardzo czaje..chcesz kupić kask + intercom i masz na to budżet 2000PLN?
Bo jeśli tak to jaki masz problem?
Dobry kask dostaniesz w okolicach 800-1100pln a nawet mniej, a dobry intercom mniej więcej w takich samych pieniądzach, a nawet mniej jak się skusisz na jakąś prostą opcję bez fajerwerków typu radio, music etc...
IMHO za 2000pln można mieć przyzwoity kask + dobry intercom + powinno zostać na rękawice ewentualnie kominiarkę.

Wymieniałem całkiem niedawno swój sprzęt i mam teraz:
kask - Caberg Tourmax za którego dałem 950PLN + Interphone tour podwójny zestaw za 1000PLN no i zostało na dobrą kominiarke, którą i tak dostałem w gratisie.
Komar..........Varadero XL125 / Triumph Tiger 800 XC / Tiger Explorer 1200 XR
Odpowiedz
Castaway napisał(a):ale, nie bardzo czaje..chcesz kupić kask + intercom i masz na to budżet 2000PLN?
Bo jeśli tak to jaki masz problem?
Dobry kask dostaniesz w okolicach 800-1100pln a nawet mniej, a dobry intercom mniej więcej w takich samych pieniądzach, a nawet mniej jak się skusisz na jakąś prostą opcję bez fajerwerków typu radio, music etc...
IMHO za 2000pln można mieć przyzwoity kask + dobry intercom + powinno zostać na rękawice ewentualnie kominiarkę.

Wymieniałem całkiem niedawno swój sprzęt i mam teraz:
kask - Caberg Tourmax za którego dałem 950PLN + Interphone tour podwójny zestaw za 1000PLN no i zostało na dobrą kominiarke, którą i tak dostałem w gratisie.

Tak , chce przeznaczyć 2 tyś na kask oraz interkom. Szkoda tylko , że ten model kasku nie ma specjalnej ,,wnęki '' na interkom .

Znajomy mi polecił : Kask SHOEI GT-AIR . Fakt , wtedy nie będzie mnie stać na interkom , ale bezpieczeństwo najważniejsze .
Odpowiedz
Mam nolana n104evo, kask, jak dla mnie, bardzo OK. Jutro do mnie dojdzie n-com B4+ . Jak założę, to mogę zdać relację.
Ja cię rozumiem, mnie też się nie podobają te bulwiaste interkomy niededykowane Smile
Odpowiedz
Fotom napisał(a):Mam nolana n104evo, kask, jak dla mnie, bardzo OK. Jutro do mnie dojdzie n-com B4+ . Jak założę, to mogę zdać relację.
Ja cię rozumiem, mnie też się nie podobają te bulwiaste interkomy niededykowane Smile

Byłbym bardzo wdzięczny za relacje Smile
Odpowiedz
Ja mam HJC RPHA 11 i chwalę sobie . Lekki , świetna wentylacja itp. W końcu najwyższy model firmy . Sam kask polecam na 100%
Honda Varadero 125 '02 -> Yamaha FZ6 Fazer S2
Odpowiedz
A rozważałeś Nolana N87? Ma gniazdo na intercom i zmieścisz się w budżecie.
Adventure is not defined by a place or a time, but an attitude.

Varadero XL125V '08 => BMW R1200GS '08
Odpowiedz
Kojot napisał(a):A rozważałeś Nolana N87? Ma gniazdo na intercom i zmieścisz się w budżecie.

Może to głupio zabrzmi , ale poszukuję czegoś droższego . Ja podałem shoei GT-AIR za 2 tyś a Ty kask za 900 zł . Moim skromnym zdaniem kask , który ja podałem wydaje się być lepszy .

Mógłbym teraz kupić tego shoei-a a za pół roku dokupić do niego interkom .
Odpowiedz
Radziokok napisał(a):Znajomy mi polecił : Kask SHOEI GT-AIR . Fakt , wtedy nie będzie mnie stać na interkom , ale bezpieczeństwo najważniejsze .

Radziokok napisał(a):Może to głupio zabrzmi , ale poszukuję czegoś droższego . Ja podałem shoei GT-AIR za 2 tyś a Ty kask za 900 zł . Moim skromnym zdaniem kask , który ja podałem wydaje się być lepszy .
Jedyne co brzmi głupio to "wydaje się być lepszy". ;-)

IMHO za cene powyżej 1000PLN nie kupuje się większego bezpieczeństwa tylko raczej większe poczucie bezpieczeństwa...co i tak wydaje się być złudne.
Gdyby wraz ze wzrostem ceny rosło bezpieczeństwo, to gdzieś tam na szczycie byłyby kaski w których żadnej krzywdy sobie nie zrobisz.....ale tak nie jest.
Komar..........Varadero XL125 / Triumph Tiger 800 XC / Tiger Explorer 1200 XR
Odpowiedz
Castaway napisał(a):IMHO za cene powyżej 1000PLN nie kupuje się większego bezpieczeństwa tylko raczej większe poczucie bezpieczeństwa...co i tak wydaje się być złudne.
To fakt, ale dochodzi jeszcze jakość wykonania, materiały, waga, głośność (a w zasadzie "cichość"), dostępność akcesoriów, możliwość zbudowania całego systemu (jak np. w nolanie).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości