Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varadero 125 v5 2005
Robienie synchro zanim ustawisz mieszankę jest bez sensu. A regulacja mieszanki tylko na jednym gaźniku również jest bez sensu Smile .
Najpierw mieszanka, potem obroty, potem synchro.
A śrubę od mieszanki wystarczy rozwiercić i kupić nową, zamiast całego gaźnika.
Odpowiedz
Ja bym jeszcze dodał, że przed zrobieniem synchro podstawą jest prawidłowe ustawienie luzów zaworowych, szczelność dolotu i wylotu, nowe świece i filtr powietrza. Następnie ustawienie obrotów biegu jałowego, skład mieszanki i dopiero synchro. Śruba regulacyjna ma sprężynkę, mylę się ?, więc nie powinna być aż taka zapieczona, a tym bardziej dokręcona na amen, dojście nie jest łatwe, spróbuj użyć innego narzędzia, lub zaatakuj z innej strony. Co do tego pisku, to na filmiku słychać ewidentnie, że po zwiększeniu obrotów dźwięk zanika, dobrze by było namierzyć dokładnie skąd ten dźwięk dochodzi, aby nie pchać się w niepotrzebne koszta. Najlepiej użyć do tego stetoskopu, albo zastosować nieco spartańską metodę, która jednak w większości przypadków się sprawdza, a mianowicie użyć trzonka drewnianego, lub kawałek drewienka i tym badać. Osobiście celował bym w pompę olejową, lub faktycznie w pompę wody, ale to niestety jedynie gdybanie na odległość. Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl, czy przed rozbieraniem silnika również był ten odgłos, może silnik jest źle poskładany, lub niedokładnie przepłukany ?.
Odpowiedz
Witam wszytstkich w Nowym Roku 2019. Z gażnikami chyba się uporałem, lecz zaobserwowalem inny powazniejszy problem, a mianowicie woda mi sie skrapla i kapie na wydechu w miejscu gdzie tlumik nachodi a ze ma leką dziurke od korozji to z niej zaobserwowalem skraplanie. Na dodatek lekko na bialo dymi Sad - a gdy olej spuscilem to ewidentnie widze ze olej jak kawa z mlekiem wygląda. Tak sie zastanawiam , może to wina  pompy wodnej, wumienilem karter od strony sprzegla gdzie jest pompa wodna, czekam teraz na uszczelke pod karter, wypłuczę silnik i zaleje robaczka raz jeszcze olejem, jezeli usterka sie powtorzy to zamawiam komplet uszczelek pod glowice i bede szukal z ktorego to cylindra pluje wodą.
[Obrazek: 86-600x338.jpg]
Odpowiedz
(01-15-2019, 09:55 PM)tmaciejs napisał(a): woda mi sie skrapla i kapie na wydechu      Na dodatek lekko na bialo dymi

Przy tej pogodzie to normalne.
Odpowiedz
Gaźników przy nieszczelnym wydechu nie ustawisz prawidłowo. Co zaś tyczy się koloru oleju, jeżeli nie ubywa Ci płynu, nie czuć paliwa w oleju, to skłaniał bym się w kierunku bardzo niskiej temperatury pracy, lub złego oleju.
Odpowiedz
(01-17-2019, 09:41 PM)Zbychu napisał(a): Gaźników przy nieszczelnym wydechu nie ustawisz prawidłowo. Co zaś tyczy się koloru oleju, jeżeli nie ubywa Ci płynu, nie czuć paliwa w oleju, to skłaniał bym się w kierunku bardzo niskiej temperatury pracy, lub złego oleju.

(01-17-2019, 09:41 PM)Zbychu napisał(a): to skłaniał bym się w kierunku bardzo niskiej temperatury pracy

- to naprawde lekka dziurka, i dodam ze w tlumiku, wiec nie powinna miec ona nic wspolnego z ustawieniem gaznikow , tak czy inaczej dzieki za twoja opinie, 

(01-17-2019, 09:41 PM)Zbychu napisał(a): to skłaniał bym się w kierunku bardzo niskiej temperatury pracy

Co masz na mysli , bardzo niska temperatura ?  -  nie wyczulem zapachu paliwa w oleju, a co do oleju to mialem silkolene super 4 10w40 i taki sam uzywam do mojej fazerki,

PS:
- Przyszly mi juz 2x filtr oleju , 2 x uszczelka pod karter od sprzegla, 2x uszczelki pod glowice na czarna godzine,  oraz olej , a w wolne zabieram sie za "Viaderko"
[Obrazek: 86-600x338.jpg]
Odpowiedz
Wężyki od podciśnienia też nie mają dużego przekroju, a mimo to potrafią namieszać. Co zaś tyczy się temperatury oleju, to każda poniżej zera jest moim zdaniem temperaturą bardzo niską. W samochodach temperatura przy niedogrzanym silniku potrafi zrobić z oleju "masło", a co dopiero w Varadero, gdzie ilość oleju jest nieporównywalnie mniejsza.
Odpowiedz
Tak zapytam,czy wylewasz skroplony z pojemnika pod airboxem?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości