Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o opinię
Witam,

zamierzam zacząć przygodę z motocyklami (wsumie ostatni raz jeździłem rometem 205 i trochę wsk 125 z 25 lat temu). Niestety nie mam jeszcze prawa jazdy kat. A więc muszę rozglądać się za czymś do 125ccm. W tej pojemności padło tylko na Varadero (podoba mi się wygląd ale również to że ma dobre opinie).
Rozglądam się za hondą (najlepiej na wtrysku, choć ważniejszy jest dla mnie stan i w tym wypadku mogła by być również na gaźnikach), ale nie mogę nic znaleźć godnego uwagi. Kwota do 8 tyś.

Zainteresowało mnie to ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/honda-varadero...var1P.html
pod tym linkiem jest więcej zdjęć:
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-vara...ATS5i.html

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

Proszę o opinie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Cześć, nie licząc strzelonego boczka to stan bdb.Dodatki za dość konkretną kasę. Jak nic nie cieknie, sprzęgło nie ślizga się, nie ma luzów na główce ramy , wachaczu i osiach to brać. Zwróć uwagę na taki detal:plastikowy ślizgacz łańcucha na lewym ramieniu wachacza. Nowy ma pośrodku wystający grzbiet.Jak będzie całkiem zjechany, to moto ma raczej więcej niż deklaruje sprzedający.Weź latarkę i na ile sie da obejżyj główkę ramy, czy nie ma śladów naprawy/malowania.Zeknij na tarcze hamulcowe czy nie mają rantu na krawędzi i odpowiednią grubość. Nie pamietam niestety ile prawidłowo ma być. Stan klocków olej, niewiele kosztują.Może jeszcze bardziej doświadczeni niż ja koledzy sie wypowiedzą.
To jest ta lepsza wersja, "Varadero" metalizowanymi literami, srebrne ramki zegarów i osłona silnika.Tylko wydawało mi się,że ta wersja miała zmodyfikowaną kanapę,t.j. poniesione miejsce dla pasażera.
Reasumując: jak wszystko mechanicznie jest ok, nie problemów ze skrszynią to brać, bo to fajna cena.
Pozdrawiam i powodzenia Smile
Jazda na motocyklu do jazdy na skuterze ma się tak jak jazda na koniu do jazdy na ośle.
Tym drugim też dojedziesz,ale.......
Odpowiedz
Dziękuję za cenne rady.
Nie znam się na mechanice więc musiałbym znaleźć kogoś kto by mi w tym pomógł (będzie to trudne bo nie znam takiej osoby).

Pozdrawiam
Odpowiedz
Cytat:Nie znam się na mechanice

Tym bardziej nie idź sam.

A co do ogłoszenia - polift z takim wyposażeniem ma podejrzanie niską cenę. Być może nic mu nie dolega, ale z kiepskich zdjęć nic się nie wywnioskuje. Bez pomacania nic się nie dowiemy.

(12-16-2018, 11:26 PM)festungkrakau napisał(a): plastikowy ślizgacz łańcucha

Gumowy Smile
Odpowiedz
Dokładnie, podejrzane trochę to ogłoszenie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości